
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 nF |
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
| Tolerance | ±5 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | |
| Ripple Current | |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Voltage Rating (AC) | |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 25 V |
| Thickness | 0.9 mm |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | |
| lead free status | Lead Free |
| rohs status | Compliant |
Stock: 1669
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.02257 | $0.22570 |
| 50 | $0.01724 | $0.86200 |
| 100 | $0.01317 | $1.31700 |
| 500 | $0.01000 | $5.00000 |
| 1000 | $0.00872 | $8.72000 |
| 3000 | $0.00726 | $21.78000 |
| 5000 | $0.00605 | $30.25000 |
| 10000 | $0.00504 | $50.40000 |
